Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są za bardzo niskie, a na dodatek krajowe drogi ciągle nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić wiele ładnych miast oraz miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek pojechać na Mazury. Należy otwarcie przyznać, że przykładowo trzy dni w Rynie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć dalej – może Władysławowo? Generalnie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest raczej zimne. Jednak to chyba jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od Gdańska znajduje się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć swoją wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać choćby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Kategorie

Publikacje: